اخبار و مقالات

کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی ضد اسید، تمامی استاندارد ها و ویژگی های لازم را برای فعالیت در محیط های شیمیایی و اسیدی دارد. این کفش از لحاظ مقاومت و کاربرد در مقابل حلال های نفتی روغن، بنزین، ترکیبات آهکی، روغن های صنعتی، محیط های لغزنده، مواد قلیایی، جریان های آب و هوایی و مواد اسیدی مقاومت بسیار گسترده و بالایی دارد.

کفش‌های مورد نظر از جنس PVC ساخته شده‌اند و دارای یک رویه و زیره ترکیبی و ضد اسید هستند. این کفش‌ها دارای استحکام بسیار بالا در برابر گرما و حرارت هستند. جنس PVC کفش ضد اسید دارای مقاومت بسیار بالاست و به راحتی سوراخ نمی‌شود و نیز جراحات دیگری روی آن نقش نمی‌بندد. همچنین، در برابر حلال‌ها نیز مقاومت مناسبی دارد، بنابراین شما می‌توانید این کفش‌های ایمنی را در محیط‌های اسیدی استفاده کنید.

کفش-ایمنی-ضد-اسید چیست؟

کفش ایمنی ضد اسید

محیط های اسیدی

بدون شک، یکی از محیط‌های کار پرخطر و پرریسک، محیط‌هایی هستند که در آن‌ها با مواد شیمیایی و اسیدی مختلف سر و کار داریم. حضور مواد شیمیایی و اسیدی ممکن است هر لحظه به بدن کارگران آسیب برساند و در این شرایط، وظیفه مدیران است که بهترین لوازم ایمنی را برای کارگران خود انتخاب کنند. علاوه بر خطر و احتمال برخورد با مواد شیمیایی و اسیدی بر روی پاهای کارگران، در این محیط احتمال لغزش نیز وجود دارد، بنابراین لازم است از کفشی با تکنولوژی ضد لغزش استفاده شود.

انتخاب یک کفش ایمنی ضد اسید مرغوب و استاندارد تا حد بسیاری قادر است که امنیت و ایمنی افراد شاغل در مشاغل مرتبط با مواد اسیدی و شیمیایی را تأمین سازد. افراد به وسیله بهره مندی کامل از تجهیزات ایمنی تخصصی از جمله کفش ایمنی ضد اسید با اطمینان خاطر، راحتی و تمرکز بیشتری به کار خود می پردازند که همین امر در نهایت به افزایش بازدهی کاری و بهبود اقتصادی کسب و کار می انجامد.

در واقع، محیط های اسیدی و شیمیایی از جمله خطرناک ترین محیط های کاری می باشند و از این روست که باید بیش از پیش به رعایت مسائل ایمنی و نیز استفاده از تجهیزات تخصصی ایمنی به صورت کامل و حرفه ای توجه ویژه داشت.

کفش ایمنی ضد اسید چیست

کفش ایمنی ضد اسید

 

استاندارد های کفش ایمنی ضد اسید

در طراحی زیره این کفش ها از پلی اورتان PVC مقاومت استفاده می شود تا در هنگام برخورد کفش با مواد شیمیایی و اسیدی از نفوذ این مواد به داخل کفش و برخورد آن ها با پا جلوگیری شود. کفش مناسب ضد اسید تمامی استانداردهای لازم را برای فعالیت در محیط های شیمیایی و اسیدی دارد. رویه و زیره این کفش ها به صورت ترکیبی و ضد اسید تولید شده است و مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و حرارت دارد.

کفش‌های ضد اسید، علاوه بر مقاومت در برابر حرارت، باید در برابر سرما نیز عملکرد خوبی داشته باشند. و از پاهای افراد در هر شرایط جوی و آب و هوایی مراقبت و محافظت کنند. یکی از مزیت‌های دیگر کفش‌های ضد اسید، انعطاف‌پذیری بسیار بالای این محصولات است که باعث می‌شود کارگران بتوانند به راحتی با آن‌ها قدم بزنند و به فعالیت‌های خود بپردازند. هم چنین، وجود کفی ضد لغزش در این کفش‌ها به کارگران کمک می‌کند تا در هنگام کار از بروز مشکلات و خطراتی مانند لیز خوردگی جلوگیری کنند.

مقاومت و کاربرد کفش ایمنی ضد اسید

یک کفش مناسب ضد اسید باید در برابر مواد روغنی، محیط ها و مواد قلیایی، محیط های لغزنده، بنزین، جریان های آب و هوایی و مواد اسید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد. به دلیل این مقاومت ها از کفش ضد اسید در کارگاه های نجاری، تراش کاری ، جوشکاری، ساختمانی و آزمایشگاه های شیمیایی استفاده می شود.

کفش ایمنی ضد اسید چیست

کفش ایمنی ضد اسید

ساختار کفش ایمنی مقاوم در برابر اسید

کفش ایمنی مقاوم در برابر اسید باید دارای رویه و زیره‌ای تقویت شده باشد و از موادی مانند پلی اتیلن، PVC یا پلی اورتان ساخته شود که در برابر اسیدها مقاوم باشند. زیره این کفش‌ها به صورت سه لایه طراحی شده است تا احتمال نفوذ اسید را به صفر برساند. هم چنین رویه آن‌ها نیز به صورت لایه‌ای و ترکیبی طراحی می‌شود تا در صورت ریختن اسید، خیس نشود و این مواد را به خود جذب نکند. هم چنین، این کفش‌ها باید مقاومتی نیز در برابر آتش و حرارت داشته باشند. زیرا بسیاری از اسیدها اشتعال‌ پذیر هستند و کفش‌ های شما باید از ایجاد الکتریسیته ساکن جلوگیری کنند.

ویژگی‌ های کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی ضد اسید خصوصیاتی دادرد که در زیر به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

ویژگی ها
مقاوم در برابر حرارت و آتش سوزی
جلوگیری از ایجاد لغزش در محیط‌های اسیدی
مقاوم در برابر ایجاد الکتریسیته ساکن
مقاوم در برابر فشار و ضربه
دارای رویه و زیره چندلایه و ترکیبی
مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف
مقاومت در برابر جریان الکتریکی

کفش ضد اسید در برابر چه موادی مقاوم است؟

ممکن است بپرسید که کفش ایمنی ضد اسید برای استفاده در چه محیط‌هایی مناسب است و از نفوذ چه موادی جلوگیری می‌کند؟ این وابسته به جنس کفش است. اما در محیط‌های روغنی مانند تعمیرگاه‌ها، مواد قلیایی، بنزین، تینر یا نفت می‌توانید از این کفش‌ها استفاده کنید. بنابراین، کاربرد کفش ایمنی ضد اسید بیشتر در کارگاه‌های نجاری، صنعت فلزات، صنعت جواهرسازی، تراشکاری، آزمایشگاه‌های شیمی‌ و ساختمان‌ها است.

کفش ایمنی ضد اسید چیست

کفش ایمنی ضد اسید

خطرهای موجود در محیط های اسیدی

  • به علت کار با مواد شیمیایی و اسیدی، این محیط ها مکان های پر خطری برای فعالیت کارگران می باشد. وجود احتمال برخورد مواد اسیدی با بدن افراد در حال فعالیت و یا ایجاد واکنش های شیمیایی بین مواد مختلف تنها برخی از خطرات موجود در چنین محیط های می باشد.
  • فارغ از این دو خطر در چنین محیط های هر لحظه امکان اشتعال و ایجاد حرارت وجود دارد. در نتیجه باید مدیران تمامی پیش گیری های لازم را برای چنین اتفاقاتی انجام بدهند تا از بروز حوادث، پیش از وقوع آن ها جلوگیری کنند.
  • لیز خوردگی خطر دیگری است که امکان رخ دادن آن در کارگاه هایی با محیط های اسیدی اتفاق می افتد.
  • ایجاد شوک و جریان الکتریکی ناخواسته نیز مشکل و خطر دیگری است.

قسمت جلویی کفش ایمنی ضد اسید

 این بخش کفش طوری طراحی شده تا به بهترین شکل از انگشتان و پنجه پا محافظت شود. این قسمت محافظ آزمایشات زیادی را با موفقیت طی کرده است (برای مثال باید تحت 200 ژول انرژی (انرژی حرارتی) صدمه نبیند. هم چنین تحت فشار 10 کیلو نیوتن، کوچک ترین نقصی در آن ایجاد نشود). در بیشتر کفش های ایمنی، محافظ جلویی کفش از جنس آلومینیوم، فولاد و پلاستیک هستند. در واقع این مواد باعث می شوند تا پای شما در برابر ضربات مقاوم شود.

به کار بردن مواد پلاستیکی در این قسمت باعث می شود تا وزن کفش کاهش چشم گیری پیدا کند. یکی از مزیت های دیگر استفاده از پلاستیک این است که قطعه فلزی در کفش استفاده نمی شود. استفاده از پلاستیک در قسمت جلویی کفش ایمنی (نبود جنس فلزی در کفش ایمنی)، در مکان های مانند فرودگاه (گیت های فرودگاه) بسیار کاربرد دارد.

کفش ایمنی ضد اسید چیست

کفش ایمنی ضد اسید

کفش ایمنی نگهبان ضد اسید

کفش ایمنی نگهبان ضد اسید یکی دیگر از تولیدات قدیمی شرکت تولیدی صنعتی کفش ایمنی نگهبان است. همان طور که می دانید کفش ها جزو پوشش و لباس کار محسوب می شوند. کار فرمایان و مدیران باید کفش ایمنی مناسب با مشاغل و محیط های کاری را در اختیار کارگران و کارمندان خود قرار دهند. این کفش دارای مزیت ها و امتیاز های فراوانی است به همین دلیل از هر نظر ایمن می باشد. انتخاب کفش باید با رعایت اصول استاندارد و هم چنین بر اساس نوع استفاده از آن صورت گیرد.

رویه ی کفش

کفش ایمنی نگهبان ضد اسید دارای رویه ای با چرم طبیعی گاوی درجه یک می باشد. جنس زیره این محصول از RUBBER/PU به صورت ترکیبی ضد اسید در دو مرحله تولید شده است. به خاطر داشتن پلاستیک و پلی اورتان در قسمت زیره توانایی مقاومت در برابر حرارت تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد را دارد. در عین راحتی و انعطاف پذیری را برای کاربر به همراه می آورد.

لاستیک به علت داشتن خاصیت مقاومت در برابر حرارت و گریدهای مختلفی در کفش های ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است این کفش ایمنی با قابلیت عایق الکتریکی تا V۳۸۰ و ضد لغزش و ضد سایش برای کاربران ارایه شده است.

این محصولات علاوه بر اینکه باید پا را از حرارت و مواد شیمیایی و … محافظت کنند باید دارای پنجه های قوی نیز باشند. تا در موقع افتادن اشیاء و وزن های سنگین نیز از قطع شدن انگشتان پا جلوگیری کنند. قبل از پوشیدن و استفاده از این گونه کفش ایمنی ضد اسید باید ایمنی آن ها را بررسی کنیم. و از سالم بودن آن مطمئن شویم. سر پنجه کفش ایمنی نگهبان ضد اسید از فولادی آب کاری شده استفاده شده است که در برابر j۲۰۰  فشار و ضربه مقاوم می باشد.

برای خرید کفش های ایمنی به سایت payarashoe.com مراجعه نمایید.

حرف آخر

یک کفش ایمنی ضد اسید باید بتواند در شرایط مختلف بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه بدهد و از پا افراد به خوبی محافظت کند. خوش بختانه امروز شاهد تولید کفش های ایمنی مناسب شرایط مختلف هستیم. مدیران می توانند به سادگی با توجه به نیاز کارگران خود کفش های ایمنی مطلوبی را سفارش بدهند. توجه به خصوصیات این کفش ها می تواند به افراد کمک کند تا در هنگام کار، ریسک و خطرات را به حداقل برساند. و با بالاترین بازدهی به کار خود مشغول شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *