اخبار و مقالات

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

ویژگی-کفش-ایمنی-استاندارد

ویژگی کفش ایمنی استاندارد

ایمنی و امنیت

مهم است که شما ویژگی های یک کفش ایمنی خوب را بدانید تا بتوانید کفش ایمنی استاندارد را انتخاب کنید. ویژگی کلیدی کفش ایمنی که با استاندارد بین المللی تایید شده است، یک انگشت پا است که قادر به تحمل یک فولاد غول پیکر با وزن 20 کیلوگرمی به طور عمودی از یک متر ارتفاع باشد و همچنین 200 ژول از انرژی جنبشی بتواند جذب کند.

راحتی و بهداشت

علاوه بر امن بودن، کفش ایمنی باید راحت نیز باشد زیرا کارگران اغلب به مدت طولانی باید با انها کار کنند. ویژگی های راحتی یک کفش عبارتند از: مواد کفش که  تمام سطح کفش را می پوشاند تا در برابر اب ودما پا را محافظت نمایدو مواد پوششی باید راحت باشند. یک کفش ایمنی استاندارد باید پشتیبانی پایه و قوس، انعطاف پذیری، پاشنه پا و جذب ضربه پاشنه را فراهم کند.

طول عمر

کفش های ایمنی استاندارد عمدتاً از چرم گاو یا بوفالو ساخته می‌شوند. کفش های چرمی دارای دوام فراوانی هستند و با استفاده از جنس چرم، میزان فرسایش آنها کاهش یافته و عمر طولانی تری دارند.

مزایای اساسی کفش های ایمنی استاندارد در محل کار

طبق مطالعات انجام شده در سراسر جهان، تقریبا 25 درصد از موارد ناتوانی در محل کار به علت یک یا چند نوع صدمه به پا است. علت اصلی و اولیۀ مقصر بودن در معرض قرار گرفتن در معرض یک محیط کار خطرناک در غیاب هر گونه وسیله محافظتی برای کفش هایی است که به علت آسیب های پا اتفاق می افتد.

پیشگیری از حوادث در کار

لغزشهای غیرقابل پیش بینی، بیرون آمدن یا افتادن رویدادهای ناخوشایند است که می تواند در هر محل کار اتفاق بیفتد و در نتیجه باعث ایجاد حوادث زیادی در سال می شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند اقداماتی مانند تشکیل اقدامات سختگیرانه ی  یا و نصب نوارهای ضد لغزش را برای کاهش شدید خطرات ناشی از این حادثه انجام دهند. با این وجود، جایگزینی برای کفش ایمنی مناسب وجود ندارد که حفاظت بیشتری را در برابر، سقوط و لغزش فراهم کند. کفش ایمنی با مقدار خوبی از کشش می تواند اصطکاک را کاهش دهد و به جلوگیری از افت در محیط های لغزنده کمک کند.

حفاظت در برابر سوختگی

سوختگی های خطرناک از آتش سوزی های صنعتی می تواند در تقریبا هر محل کار رخ دهد. کفش ایمنی ساخته شده از مواد محکم و با دوام می تواند از سوختگی های تند و زننده از تکه های شیمیایی، تکه های فلزی و سایر مواد خطرناک که می توانند آسیب برسانند جلوگیری نماید.

گرم نگه داشتن پا در آب و هوای شدید

در بعضی از نقاط، آب و هوای سرد خشن ممکن است به آسیب هایی مانند نیش های یخ زده و هیپوترمی منجر شود و این خطرات را نباید نادیده گرفت. کارکنان شاغل در خارج از کشور در طول زمستان های خشن سخت در معرض خطر هستند و کارکنانی که در یک محیط یخ زده کار می کنند.ویژگی خوبی یک یک کفش ایمنی استاندارد باید دارا باشد همین مورد است که پاها را از سرما محافظت نماید.

مقاومت در برابر خستگی

خستگی می تواند مشکل بزرگی برای کارگرانی باشد با سطوح سختی مانند بتن و .. کار می کنند.عضلات پا، پشت و سایر قسمتهای مهم بدن می توانند خسته شوند، به ویژه هنگامی که کارکنان کفش مناسب را نمی پوشند.کفش های ایمنی استاندارد این امکان را فراهم می کند که هر گونه فشاری غیر ضروری بر مچ پا کارگران را کاهش دهد.

نجات دهنده در برابر خطرات برق

کارگران در معرض شوک الکتریکی بالقوه از مدار کوتاه و غیره قرار دارند. برای کاهش احتمال تصادف الکتریکی، کفش های ساخته شده از چرم، لاستیک یا دیگر مواد که باعث تخریب الکتریکی می شوند، می توانند از این نوع خطرات کارگران را محافظت نمایند.

کفش ایمنی راحتی چگونه کفشی می باشد؟

کفش ایمنی راحتی، نوعی کفش ایمنی است که علاوه بر ویژگی‌های ایمنی، همچنین توجه به راحتی و آسایش پای کاربر دارد. در زیر تعدادی از ویژگی‌های یک کفش ایمنی راحتی را بررسی می‌کنیم:

طراحی ارگونومیک کفش ایمنی استاندارد

کفش‌های ایمنی راحتی با توجه به طراحی ارگونومیک، به شکل و ساختار پای انسانی متناسب هستند. این طراحی باعث کاهش فشار و استرس بر روی نقاط حساس پای کاربر می‌شود و راحتی بیشتری را فراهم می‌کند.

کفش‌های فومی

برخی کفش‌های ایمنی راحتی از مواد فومی با ویژگی‌های پنبه‌ای استفاده می‌کنند. این نوع کفش‌ها نرم و پرنشاط هستند و قابلیت جذب شوک و فشار را دارند که به پای کاربر کمک می‌کند در طول روز بهتر تحمل شود.

سیستم فناوری فرسودگی کم کفش ایمنی استاندارد

برخی از کفش‌های ایمنی راحتی از سیستم‌های فناوری پیشرفته برای کاهش فشار و خستگی پای کاربر استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها معمولاً شامل لایه‌های فوم یا ژلی ویژه هستند که اثر فشار و ضربه را به صورت یکنواخت و آرام به پای کاربر منتقل می‌کنند.

وزن سبک

به طور عمومی، کفش‌های ایمنی راحتی با استفاده از مواد سبک و فناوری‌های پیشرفته ساخته می‌شوند تا وزن کفش را کاهش دهند. این اقدام منجر به کاهش خستگی پای کاربر در طول روز می‌شود و تجربه راحتی بیشتری را به او ارائه می‌دهد.

تهویه هوا در کفش ایمنی استاندارد

برخی از کفش‌های ایمنی راحتی دارای سیستم تهویه هوا هستند که به پا خنکی و تنفس مطلوب کمک می‌کند. این سیستم‌ها عرق را جذب می‌کنند و هوا را درون کفش متمرکز می‌کنند تا از تولید بو جلو گیری میکند.

انواع کفش ایمنی

  • کفش ایمنی با سرپنجه فولادی
  • کفش ایمنی عایق برق
  • کفش با کفه فلزی
  • کفش با زیره رابر
  • کفش‌های پلاستیکی
  • کفش‌های بوتیل
  •  کفش‌های کانداتیو
  • کفش ایمنی با سرپنجه کامپوزیت
  • کفش‌های پلاستیک سخت

ویژگی‌های آستر کفش ایمنی استاندارد

در استاندارد کفش ایمنی، یکی از عوامل مهم توجه به آستر آن است. استفاده از کفش‌های با آستر ناشی از بهداشت نامناسب منجر به بوی بد پای شما می‌شود و علاوه بر آن، رشد میخچه ها نیز احتمالاً رخ می‌دهد. علاوه بر این، حضور باکتری‌ها و قارچ‌ها نیز از جمله مشکلاتی است که هنگام استفاده از آستر نامناسب در کفش به وجود می‌آید. بنابراین، قبل از خرید کفش ایمنی، بهتر است به آستر آن توجه کنید تا از خرید کفش با آستر ناکارآمد جلوگیری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *